Ostrzeżenia Pogodowe

Sobota - 18.08.2018

Złota Dynia 2015

Złota Dynia 2015 już za nami!

 

20 września 2015 r. amfiteatr i promenada nad jeziorem Miedwie w Morzyczynie gościła   wystawców XIII Jesiennego Jarmarku Wsi Zachodniopomorskiej – Złota Dynia 2015 oraz uczestników IV Regat Żeglarskich o Złotą Dynię.

Deszczowa aura, która niestety towarzyszyła niemal przez cały czas trwania tegorocznej edycji Złotej Dyni nie odstraszyła zwiedzających, którzy tłumnie odwiedzali wszystkie stoiska gdzie można było spróbować rozmaitych przysmaków z dyni. Dynia królowała w różnej postaci – placki, pierogi, zupy i inne przetwory, ale nie zabrakło też innych produktów regionalnych, które  cieszyły się nie mniejszym powodzeniem.

Tegoroczną edycję Złotej Dyni odwiedziła delegacja zaprzyjaźnionej niemieckiej Gminy Boitzenburg.


Tradycyjnie w trakcie jarmarku przeprowadzono konkursy na:

Największą dynię:

1 miejsce – dynia o obwodzie 2m należąca do pani Dominiki    Pietruczuk z Dalewa,

2 miejsce – dynia o obwodzie 1,88m należąca do pana Marcina Pietruczuka z Dalewa,

3 miejsce – dynia o obwodzie 1,58m należąca do pana Mirosława Żwierełło z KGW  z Kobylanki,


Najciekawszy okaz ogrodowy:

  1  miejsce – kalarepa należąca do pani Danuty Bagińskiej z Kobylanki,

2 miejsce – dynia zielona należąca do pani Weroniki Molskiej z Radlińca,

  3  miejsce – seler należący do pani Krystyny Herbko z Nowej Kobylanki


Najsmaczniejsze pierogi i pierożki z dyni:

1 miejsce – pani Ita Preiss  ze Stargardu,

  2 miejsce – pani Urszula Płauszewska z Reptowa ,

•  3 miejsce – pani Jolanta Woźnicka z Sątyrza.


Gratulujemy!


Na lądzie trwała degustacja potraw z dyni, a na wodach jeziora Miedwie trwała rywalizacja żeglarzy IV Regat o Złotą Dynię, których zwycięzcami w poszczególnych klasach są:


Klasa OPTYMIST – grupa młodsza:

         Jacek Mielczarek z  MDK Stargard – najmłodszy uczestnik regat,


Klasa OPTYMIST – grupa starsza:

         Mateusz Cogiel ze Złocieńca,


Klasa ISA 407:

         Piotr Krzysztoforski z Mirosławca,


Klasa LASER:

         Kacper Król ze Szczecina,


Klasa OMEGA – kategoria powiatowa:

         Załoga z Trzebieży.


Gratulujemy!

 

Organizatorami XIII Złotej Dyni byli: Koło Gospodyń Wiejskich Zieleniewo-Morzyczyn, Gminny Ośrodek Kultury w Kobylance oraz Gmina Kobylanka.

 

                                                                                 

Zapraszamy za rok!!!

           

 

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2018
M T W T F S S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31