Ostrzeżenia Pogodowe

Niedziela - 16.06.2019

X Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich - Reptowo rok 2018 za nami

W dniach 25 maj – 01 czerwiec 2018 rok na kompleksie Boisk Orlik w Reptowie odbyły się zawody sportowe w różnych konkurencjach, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. W ramach Tygodnia Sportu odbywały się konkurencje indywidualne jak i gry drużynowe, między innymi piłka nożna, piłka siatkowa oraz wiele innych…! Głównym organizatorem Tygodnia Sportu był Gminny Klub Sportowy „Zjednoczeni” Kobylanka, natomiast całemu przedsięwzięciu i przeprowadzeniu zawodów sportowych podjął się Ryszard Jarzyna – Animator Boiska Orlik w Reptowie. Po opracowaniu harmonogramu wyszło, że w każdym dniu odbywał się przeważnie jedna lub dwie konkurencje sportowe.


 

Już pierwszego dnia Tygodnia Sportu w piątek zaciętą walkę stoczyli między sobą najstarsi uczestnicy – Oldboje w turnieju piłki nożnej. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny z Gminy Kobylanka : drużyna połączona Cisewo/Morzyczyn, Kobylanka, Reptowo oraz z Niedźwiedzia. Drużyny zagrały ze sobą systemem „każdy z każdym” a najlepszą ekipą turnieju została drużyna gospodarzy z Reptowa. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Szymon Wiśniewski.


Najlepszym zawodnikiem turnieju został Arkadiusz Mazurek z drużyny Cisewo/Morzyczyn, królem strzelców turnieju został Łukasz Młynarczyk z Reptowa, zdobywca 6 goli zaś najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Jacka Berenta z drużyny Cisewo/Morzyczyn. Wszyscy wymienieni zawodnicy w nagrodę otrzymali wspaniałe statuetki. Każda z drużyn biorących udział w turnieju piłki nożnej na ręce kapitanów drużyn otrzymała pamiątkowy puchar. Puchary i statuetki zostały ufundowane przez GKS Zjednoczeni Kobylanka.


 

Wyniki Turnieju Oldbojów:

 

Kobylanka – Cisewo/Morzyczyn (1:5)

Reptowo – Niedźwiedź (7:3)

Kobylanka – Niedźwiedź (3:3)

Cisewo/Morzyczyn – Reptowo (2:4)

Kobylanka – Reptowo (0:6)

Niedźwiedź – Cisewo/Morzyczyn (1:0)


 

Klasyfikacja końcowa turnieju piłki nożnej Oldbojów oraz składy drużyn:

 

I miejsce – Reptowo : Sylwester Kryszkiewicz, Krzysztof Dąbkowski, Łukasz Młynarczyk, Mirosław Tulew, Robert Paczkowski, Ryszard Janicki.

 

II miejsce – Niedźwiedź : Robert Kruczek, Łukasz Młynarczyk, Waldemar Młynarczyk, Krzysztof Żyto, Ryszard Jarzyna.

 

III miejsce – Cisewo/Morzyczyn : Jarosław Pawlisz, Krzysztof Szubielski, Tomasz Pająk, Jacek Berent, Piotr Kamrowski, Arkadiusz Mazurek.

 

IV miejsce – Kobylanka : Leszek Gąsiorowski, Mirosław Górniak, Robert Kutyło, Grzegorz Majchrzak, Józef Kucwaj, Mariusz Skóra, Mirosław Żwierełło.

 

 

Kolejnego dnia w sobotę 26 maja odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci w kategorii Żak rocznik 2010 i młodsi. W turnieju udział wzięło 7 drużyn, dwa składy Pogoni Szczecin Trenera Marcina Podleckiego, trzy składy Błękitnych Stargard, Soccer Grzędzice Trenera Dariusza Waltera oraz drużyna gospodarzy Zjednoczeni Kobylanka Trenera Szymona Wiśniewskiego. Rywalizacja podczas turnieju była bardzo zacięta, mecze były rozgrywane jednocześnie na dwóch przygotowanych boiskach na Orliku w Reptowie. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwał Trener Animator Orlika w Reptowie Ryszard Jarzyna. Na koniec turnieju wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział w turnieju oraz napoje i słodycze. Każda z drużyn biorących udział w turnieju otrzymała również piłkę nożną treningową. Wszystkie nagrody, puchary, medale, słodycze i napoje zostały ufundowane przez GKS Zjednoczeni Kobylanka.


 

W trzecim dniu Tygodnia Sportu w niedzielę 27 maja na Orliku odbył się turniej w warcaby dla dzieci. Zwycięzcą turnieju został Czarek Szubert z Reptowa, który wygrał wszystkie swoje pojedynki. Na koniec turnieju w warcaby wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci plecaków. Każdy dostał również napoje i słodycze. Tego dnia również odbył się na boisku w Reptowie mecz seniorów w A-klasie pomiędzy drużynami Zjednoczonych Kobylanka a Spartą Skalin. Mecz był bardzo emocjonujący i zacięty, spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny gospodarzy Zjednoczonych Kobylanka, wynikiem 6:4.


 

W poniedziałek 28 maja w ramach Tygodnia Sportu według harmonogramu odbył się turniej piłki siatkowej w kategorii Open. Turniej odbył się na hali w szkole w Reptowie dzięki uprzejmości dyrektora szkoły pana Mariusza Dubojskiego. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny : drużyna z Reptowa, drużyna z Kobylanki, zaproszona drużyna ze Stargardu oraz mieszana drużyna Stargard z Kobylanką. Każdy z meczów był rozgrywany do dwóch wygranych setów. Cały turniej wygrała drużyna z Kobylanki. Pozostałe miejsca w turnieju zajęli II – miejsce Stargard, III – miejsce Stargard/Kobylanka oraz IV – miejsce Reptowo. Na koniec turnieju każda z drużyn otrzymała pamiątkową paterę oraz wybrano najlepszego zawodnika oraz zawodniczkę turnieju. Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Cieślicki z Kobylanki, który otrzymał statuetkę zaś najlepszą zawodniczką turnieju została Beata Korzeniewska ze Stargardu. W nagrodę otrzymała torbę sportową. Wszystkie drużyny otrzymały również piłki siatkowe treningowe.


 

Składy drużyn – Kobylanka : Jan Sałapata, Damian Szajnowski, Grzegorz Oliwiak, Krzysztof Cieślicki, Konrad Stelmach, Paweł Gerula.


Reptowo : Rafał Malarczyk, Arkadiusz Tomczyk, Jakub Szubert, Michał Dzikowski, Szymon Wiśniewski, Tomasz Pająk.


Stargard/Kobylanka : Robert Kutyło, Mariusz Skóra, Mateusz Wroński, Przemysław Wroński, Sandra Wrońska.


Stargard : Beata Korzeniewska, Leszek Mazur, Ewa Pitrasz, Marcin Szczepaniak, Aurelia Korolczuk.


 

We wtorek w ramach harmonogramu w godzinach rannych w Reptowie odbyły się zawody sportowe w biegach w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Biega”. Relacja z biegów jest w osobnym artykule.


 

W środę 30 maja zaplanowane były zawody lekkoatletyczne w siedmioboju oraz czwórboju. Wszyscy uczestnicy biorący udział mieli okazję sprawdzenia się w różnych dyscyplinach sportowych , których na co dzień nie wykonuje się. Było między innymi rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą, rzut dyskiem na odległość, rzut piłką lekarską, skok w dal. Na koniec był bieg na wytrzymałość – bieg na 12 minut (Test Coopera). Najlepszym zawodnikiem w kategorii – Open, (7-siedmiobój lekkoatletyczny) został Ignacy Więckowski.


Natomiast wśród dzieci (4-czwórbój lekkoatletyczny) rywalizację wygrał: Kacper Podgórski.


Wszyscy uczestnicy biorący udział w siedmioboju oraz czwórboju LA zostali nagrodzeni medalami, statuetkami, nagrodami rzeczowymi - sportowymi: plecaki, torby sportowe, bidony oraz napojami i słodyczami.


Ostatniego dnia 01 czerwca w ramach Dnia Dziecka odbyły się konkursy: żonglerka w miejscu, strzał w poprzeczkę, rzut do kosza, rzuty karne. I tak w różnych konkursach zwyciężyli Mateusz Cichy w strzale w poprzeczkę, mistrzem żonglerki został Kacper Podgórski oraz Jakub Cichy w rzucie do kosza. Wszyscy zwycięzcy otrzymali na koniec medale, oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek a pozostali uczestnicy słodycze i napoje.


Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji całego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w imieniu organizatora Ryszarda Jarzyny chciałbym złożyć Zarządowi Gminnemu Klubowi Sportowemu „Zjednoczeni” Kobylanka za ufundowanie wspaniałych nagród rzeczowych, medali, statuetek, pucharów oraz napoi i słodyczy, bez których żadna rywalizacja sportowa oraz dobra zabawa nie miałaby sensu. Dziękuję bardzo!!! Do zobaczenia w przyszłym roku.


 

 

Uczestnikom X Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - 2018 rok w Reptowie gratuluję osiągniętych wyników i życzę powodzenia w kolejnym roku!!!


opracował : Ryszard Jarzyna

zdjęcia : Ryszard Jarzyna

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2019
M T W T F S S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30