Ostrzeżenia Pogodowe

Czwartek - 17.01.2019

II Bieg Niepodległości w Niedźwiedziu - relacja

12 listopada odbył się II Bieg Niepodległości w Niedźwiedziu, w którym wystartowało 150 zawodników. Bieg rozpoczęło wspólne odśpiewanie Roty i modlitwa za Ojczyznę, po której wszystkich zawodników i zaproszonych gości przywitali Wójt Gminy Kobylanka – pan Mirosław Przysiwek oraz Starosta Stargardzki pani Iwona Wiśniewska.


Na starcie biegu dla dzieci stanęło 36 zawodników, którzy mieli do pokonania dystans około 1 km. Na mecie czekały na wszystkich biegaczy medale oraz pyszna grochówka. Kilka minut po biegu dzieci na starcie do dystansu głównego na 5,5 km zameldowało się 114 zawodników wśród, których był Wójt Gminy Kobylanka i Przewodniczący Rady Gminy Kobylanka. Linię mety jako pierwszy minął pan Grzegorz Terlikowski z Zieleniewa. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, a w świetlicy czekała na nich pyszna grochówka.


Po chwili rozdano śpiewniki i wspólnie zaśpiewano: „Legiony”, „Warszawiankę 1831” oraz „Pieśń o Wodzu miłym”, pieśni, które towarzyszyły wielu pokoleniom Polaków w trudnych chwilach naszej historii i walce o wolną Polskę.


Ostatnim punktem programu było losowanie nagród w konkursie patriotycznym, w którym do wygrania były: koszulki i kurtki patriotyczne, książki, kalendarze, parasolki, bidony oraz gadżety wojskowe.


W trakcie trwania imprezy można było oglądać i zapoznać się ze sprzętem wojskowym ze 102 Batalionu Ochrony z Bielkowa, 2 Stargardzkiego Batalionu Saperów i pojazdem ratowniczym z KP PSP w Stargardzie oraz odwiedzić stoisko informacyjne WKU w Stargardzie.


Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za zaszczycenie swoją obecnością II Biegu Niepodległości w Niedźwiedziu: Staroście Stargardzkiemu - Pani Iwonie Wiśniewskiej, Komendantowi Powiatowemu Policji w Stargardzie – insp. Robertowi Nowakowi, Dowódcy Brygady Wsparcia Dowodzenia WKP-W – płk Jackowi Rolakowi, Komendantowi Wojskowej Komendy Uzupełnień w Stargardzie – ppłk Markowi Nowakowi, Dowódcy 102 Batalionu Ochrony z Bielkowa - ppłk Rafałowi Jędro, kpt Tomaszowi Jaskulskiemu z 2 Stargardzkiego Batalionu Saperów, Proboszczowi Parafii w Reptowie - Ks. Pawłowi Ostrowskiemu, Proboszczowi Parafii w Kobylance – Ks. Pawłowi Żurawińskiemu Przewodniczącemu Rady Gminy Kobylanka – Panu Mariuszowi Ilnickiemu, Prezesowi ZOG OSP Gminy Kobylanka – dh Piotrowi Dolacie.


Dziękujemy wszystkim partnerom za wsparcie i pomoc w realizacji biegu:

· Starostwu Powiatowemu w Stargardzie,

· Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie,

· Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie,

· Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Stargardzie,

· Brygadzie Wsparcia Dowodzenia WKP-W,

· 102 Batalionowi Ochrony z Bielkowa,

· 2 Stargardzkiemu Batalionowi Saperów,

· OSP Niedźwiedź,

· Proffman Broker,

· Pizzerii OLA PIZZA w Kobylance,

· Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych TUW TUW,

· Spółdzielni Socjalnej Miedwie i KGW Niedźwiedź,


 

Gmina Kobylanka, GZS Znicz Niedźwiedź i CKiR w Kobylance dziękują wszystkim uczestnikom II Biegu Niepodległości w Niedźwiedziu za wspólne uczczenie na sportowo 99-ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i zapraszają za rok na III Bieg Niepodległości w Niedźwiedziu i świętowanie na sportowo 100-ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2019
M T W T F S S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31